MOJA HISTORIA (PRAWDZIWA)

➔ 21 dni ➔

Zawsze prowadziłem sportowy i aktywny tryb życia, do czasu jak otworzyłem swoją firmę w 2015 roku. Przeszedłem na tryb pracy siedzącej za biurkiem, auto służbowe, taksówki… i przytyłem z 90 do 120 kg w 2,5 roku.  Wszyscy mówili mi, że wyglądam dobrze, że się powodzi, że taki męski i duży JAK CZOŁG! 🙂 Z dziewczynami nie miałem problemu, więc nie przejmowałem się tym zbytnio. Pierwsza czerwona lampka zapaliła mi się, kiedy w moim ulubionym wtedy sklepie odzieżowym HM zabrakło dla mnie rozmiarów. Górna odzież XXL była już ciasna, a w spodniach o rozmiarze 38 regular fit ledwo kucałem, żeby nie rozpruć spodni (190 cm wzrostu).

W 2017 roku, pod koniec, zacząłem zajmować się marketingiem internetowym i kierując się znanymi zasadami i badaniami społecznymi podjąłem decyzję – muszę schudnąć! Dlaczego? Ponieważ grubi ludzie są oceniani jako leniwi, mniej zarabiają, źle wyglądają, nie wzbudzają autorytetu… Mój znajomy przeszedł sam taką głodówkę i ją mega zachwalał i powiedział, ze jak coś to mnie „poprowadzi”… Bez wachania się podjąłem decyzję i w 6 Października 2018 otworzyłem pierwszą butelkę wody podczas mojego 21 dniowego postu wodnego 🙂

Codzienny zapis instastory moich postępów
„głodówka21”
➡︎ ZOBACZ ⬅︎Na tej stronie nie znajdziesz „fachowych” porad i wiedzy, ponieważ sam jestem amatorem i swoją wiedzę czerpałem z internetu. Nie zrób sobie krzywdy – oboje byśmy tego nie chceli. Polecam kanał Radosława Opały na YouTube, posiada on stronę DROGAZDROWIA. Z poniższą wiedzą przeprowadziłem jednak na sobie 21 dniowy post wodny i 42 dniową odbudowę (wyjście). Wyniki szczegółowych badań (morfologia, mocz, tarczyca, prostata, testosteron, nerki, próby wątrobowe i tłuszczowe, cukier) po głodówce miałem idealnie idealne, książkowe, zajebiste! 🙂 
CO TO POST WODNY (GŁODÓWKA)?

Forma detoksu, oczyszczenia, uleczenia przewlekłych schorzeń, wyleczenia nałogów, zmiany relacji z jedzeniem, wyrobienia nowych smaków i nawyków żywieniowych. Forma wewnętrznej medytacji, przemyśleń, czas wyciszenia i rozwiązywania wewnętrznych problemów. Chudnięcie jest efektem ubocznych głodówki – jak dla mnie.

DLACZEGO POST WODNY (GŁODÓWKA)?

Zawsze szukam najbardziej wydajnych, najszybszych i najbardziej efektywnych metod do osiągania swoich celów. Jak każdy z natury jestem niecierpliwy i leniwy – oczywiście walczę z tym każdego dnia. Obecnie wiem, że będę robił min. 3 posty 10-dniowe w ciągu roku, aby trzymać organizm w ciągłym zdrowiu i palić zbędny tłuszcz, lub jeden 21 dniowy.  Nie jest to łatwa droga, ale nie przeszkadza mi to – samopoczucie po i podczas głodówki to coś nie do opisania.

ZALETY POSTU WODNEGO (GŁODÓWKI)

Dolegliwości, które wspaniale leczy głodówka to przede wszystkim zaburzenia w przemianie materii. Koronną dolegliwością, która doskonale poddaje się leczeniu to: nadwaga, artretyzm, reumatyzm, wszelkie zmiany zwyrodnieniowe. Także choroby organów trawienia: trzustki, żołądka, jelit, wątroby, woreczka żółciowego. Do drugiej grupy schorzeń, również dobrze poddających się leczeniu głodówką, należą: choroba wieńcowa, wszelkie choroby serca związane z nadmiarem cholesterolu, wysokie lub niskie ciśnienie, zapalenia żył, wszelkie zwapnienia. 

Trzecie – to zatrucia wszelkiego rodzaju, wywołane przez nadużywanie leków, lub przez sposób odżywiania. Do nich należą również alergie i katar sienny. Dobrze poddają się głodówkom również choroby skóry, jak łuszczyca, egzemy, trądzik, wrzody, a także choroby kobiece, szczególnie dolegliwości okresu przekwitania, zaburzenia w miesiączkowaniu, zapalenia jajników i przydatków, grzybice. Także dolegliwości nerwicowe, a w szczególności migreny, wyczerpanie nerwowe, bezsenność, zapalenie nerwów dobrze poddają się głodówkom.

WYCHODZENIE Z GŁODÓWKI – ODBUDOWA ORGANIZMU

Po odbyciu głodówki, która jest niby ciężka, ale w sumie idzie gładko i szybko musimy przejść etap odbudowy organizmu. Myślałem, że to również ciężkie, ale jak ma się rozpisany dokładnie plan według schematu to idzie szybko i przyjemnie. W tym okresie, który trwa 2x głodówka, czyli w moim przypadku 42 dni musimy się bardzo pilnować i pamietać, że układ pokarmowy trzeba przyzwyczajać na nowo do pewnych smaków, rzeczy i produktów.

ZMIANY PSYCHICZNE (MENTAL i MINDSET)

Duże, ogromne i same pozytywne, jest ich wiele. Większa świadomość ciała, żywienia, trybu życia. Zmiana złych nawyków. Popęd do zdrowego trybu życia. Mental zmienia się ogromnie, ale tylko na plus. W ogóle to słyszałem o traktowaniu głodówki jako formy medytacji… i zgodzę się z tym 🙂 Kiedy po 4 czy 5 dniu organizm odłącza układ pokarmowy, który zużywa ok 40% dziennej energii – wszystko idzie w regenerację i mózg. Uczucia są nie do opisania 🙂

JADŁOSPIS NA WYJŚCIE – CO JEŚĆ?

1, 2 – piłem wyciskany sok z grapefruita, przefiltrowany bez miąższu i drobinek. W sumie 1l soku rozwadniany pół na pół z wodą dziennie.

3, 4 i 5 – dnia dzień dołączyłem do tego zupy krem z gotowanych warzyw takich jak papryka, kalafior, brokuł, cukinia, pomidor.

6, 7, 8, 9, 10 – dnia jadłem robione przez siebie wegetariańskie leczo warzywne z przyprawami (bez soli – jej nie wolno jeść do 20 dnia wyjścia).

11 – 20 – jadłem wszystko co poprzednio, dodawałem do potraw trochę tłuszczu i minimalnych ilości soli (mocno poniżej 1g dziennie) w postaci oliwek, kaparów czy migdałów. Zaczynałem jeść zdrowe pieczywo i trochę bardziej pozwalałem sobie na mocno cukrowe owoce jak banany itd. (jabłka, sok pomarańczowy wyciskany traktowałem jako posiłek, gdzie 250ml soku to ok 125 kcal).

*Do 20 dnia nie powinno jeść się soli, mięsa i do tego czasu ja trzymałem kalorykę posiłków na poziomie ok 900-1200 kcal dziennie. Zaczynałem też jeść pierwsze DOBRE naturalny nabiały dla odbudowania flory bateryjnej w układzie pokarmowym.

21 – 42 – nie spożywam alkoholu, czasami pozwalam sobie na coś słodkiego, czasem na jednego czipsa, ale staram się jeść na maksa mega zdrowo, gotuję sobie sam, piję wodę itd. Cały czas warto kontynuować spacery i codzienną aktywność fizyczną. 

Obecnie jestem na 27 dniu wyjścia i kalorykę trzymam na poziomie do 1800 kcal. Z czasem zwiększam do swojej podstawowej przemiany biorąc pod uwagę wzrost, wiek i wagę oraz aktywność fizyczną.

@edit 05.02.2019
Minęło o 100 dni od zakończenia głodówki – nie zmienię niczego co napisałem powyżej. Brak efektu jojo, waga dalej taka sama, organizm trawi i pracuje na podwyższonych obrotach.

SAMOPOCZUCIE NA WYJŚCIU I PODCZAS GŁODÓWKI

Mega super 🙂

Codzienny zapis instastory moich postępów
„głodówka21”
➡︎ ZOBACZ ⬅︎

WYMIARY CIAŁA: START – META – ODBUDOWA

5 dni „wejścia w głodówkę”: 2 pierwsze dni bez mięsa i kawy. Kolejne 3 dni na samych sokach (przecierach) warzywnych – naturalnych.

  • Dzień 1/21 głodówki:  107,6 kg x pas najszerzej pod pępkiem 105 x udo 68 cm x biceps napięty 41 cm x klatka 115,5 cm
  • D21/21 głodówki: 93 kg x pas najszerzej pod pępkiem 94 cm x udo 62 cm x biceps napięty 39 cm x klatka 109 cm
  • Dzień 7/42 odbudowy: 93,5 kg x pas najszerzej pod pępkiem 94,5 cm x udo 62 cm x biceps napięty 38,3 cm x klatka 107 cm
  • D14/42 odbudowy: 90,0 kg x pas najszerzej pod pępkiem 91 cm x udo 59,5 cm x biceps napięty 37,5 cm x klatka 107 cm
  • D31/42 odbudowy: 91,5 kg x pas najszerzej pod pępkiem 90 cm x udo 60 cm x biceps napięty 38 cm x klatka 108,5 cm
  • 54 dni po skończeniu odbudowy:  93 kg x pas najszerzej pod pępkiem 89 cm x udo 61 cm x biceps napięty 39 cm x klatka 112 cm
ILE SPALIŁEM TŁUSZCZU, A ILE MIĘŚNI?

Ogólnie przez czas postu traciłem na wadze ok. 1kg dziennie. Podobno 20g z tego to były mięśnie, 250-300g tłuszcz, reszta to złogi z jelit i przetrawiony przez organizm syf, toksyny itd. Przez pierwsze dni głodówki, przed wejściem organizmu w stan ketozy spalimy ok 200-250g mięśni. Suma spalonych przeze mnie mięśni (a mamy ich w organizmie ok. 500) to do końca głodówki max 500g. A co z okresem wyjścia to już nie wiem, aczkolwiek nie zauważyłem spalenia bądź straty mięśni, a wręcz są bardziej wyrzeźbione – zaleta spalenia tłuszczu. Ile tego tłuszczu spaliłem? Całą resztę!

WYNIKI BADAŃ PO GŁODÓWCE

Jakoś miesiąc po odbudowie (70 dni po głodówce) zrobiłem dokładne i szczegółowe badania organizmu, krwi, moczu, hormonów… Wszystkie wyszły IDEALNIE.

WADY GŁODÓWKI 

Nie wiem, nie obchodzi mnie to zbytnio. Cokolwiek zamierzasz zrobić i jakkolwiek rozumiesz moje filmy i stronę, to ten film jest najważniejszy i bez zobaczenia go nie powinno się podejmować jakichkolwiek decyzji związanych z postem. ZOBACZ TO VIDEO KONIECZNIE. Codzienny zapis instastory moich postępów
„głodówka21”
➡︎ ZOBACZ ⬅︎

Niniejsza strona i poradniki nie są poradnikami medycznymi, nie jestem lekarzem, ani nie mam wykształcenia w tym kierunku. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Polecam kanał Radosława Opały DROGAZDROWIA na YouTube – według mnie jest świetny praktykiem i specjalistą ds. głodówek! Z powyższą wiedzą przeprowadziłem jednak na sobie 21 dniowy post wodny i 42 dniową odbudowę (wyjście). Wyniki szczegółowych badań (morfologia, mocz, tarczyca, prostata, testosteron, nerki, próby wątrobowe i tłuszczowe, cukier) po głodówce miałem idealnie idealne, książkowe, zajebiste! 🙂