Witaj!

Filmy i treści, które zobaczysz na tej stronie są przeznaczone dla osób, które chcą zarabiać dodatkowe pieniądze za polecanie usług i produktów w internecie.  Celowo używam słowa „dodatkowo”, ponieważ w internecie możesz zarabiać bez polecania i reklamowania.

Właściciele większości, jak nie wszystkich programów internetowych nie inwestują w drogi marketing medialny, kampanie, telewizję czy radio. Ich modelem marketingowym jest „kontrolowany marketing szeptany”, czyli tzw. affilate oraz sub-affilate system. Marketer internetowy (taki jak ja) za robienie reklamy, wymienianie loga firmy, opisywanie jej zalet, rozmowę z potencjalnymi klientami oraz tak naprawdę za doprowadzenie do sprzedaży otrzymuje dodatkowe wynagrodzenie, czyli prowizję za reklamę.

Na pewno dobrze znasz hasła wielkich, znanych i zaufanych firm takich jak np. Starbucks, mBank, Tesco: „przyprowadź znajomych, dostaniesz rabat”. „Zaproś 5 osób i odbierz 100 PLN na zakupy”… To bardzo uczciwa i skuteczna forma reklamy, gdyż na poleceniach oparte jest ponad 50% sprzedaży tego świata. Tak samo zarabiają firmy takie jak Google, Ceneo, Facebook, Youtube czy w końcu telewizja – reklamują treści, sprzedają treści i otrzymują wynagordzenie za reklamę. 


Perfekcja to nie sposób na najlepsze wyniki… Najważniejsze jest codzienne (regularne i konsekwentne) działanie!

Pamiętaj, nie musisz być wielkim, żeby zacząć… Ale musisz zacząć, żeby stać się wielkim. Poobserwuj moją historię w internecie, pierwsze filmy, pierwsze posty. Każdy zaczyna gdzieś – od amatorskiego poziomu i później z czasem się wyrabia. Pamiętaj, że tylko praktyka, czyli produktywne działania, dają rezultat i pozwalają Ci się rozwijać. Bądź regularny i wytrwały, a wysiłek Ci się zwróci.


• Krytyka i opinia innych – Twoi bliscy Cię wyśmieją i odrzucą, a obcy ludzie pogratulują i zrobią z Tobą biznes.


• Mów i pokazuj ludziom PRAWDĘ!

Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi. Marketing online w dużej mierze polega na pokazywaniu swoich wyników i byciu transparentnym. Jeżeli będziesz kłamał i nadużyjesz zaufania ludzi – już go nie odzyskasz. Nazwisko masz tylko jedno, pamiętaj.


Chwal się – nikt inny Cię nie pochwali, jeżeli sam nie dowiedziesz swojej wartości


• Jak zbudować bloga lub własną stronę internetową? ZOBACZ JAK

Tą sekcję rozbuduję bardziej w przyszłości. Jak na razie polecam wordpress (za darmo) z poradnikami na YouTube. Domenę kupisz na OVH, a hosting na ZENBOX. Wszystko jest do ogarnięcia w kilka roboczo godzin. Można użyć również narzędzi takich jak WIX lub WEEBLY.


• Jak TO JEST Z TYM POLECANIEM? 

Czy warto być zapisanym do biznesu, być osobą otwartą na nowe propozycje? Jeżeli będziesz sobą, będziesz wiarygodny, szczery, da Ci to dodatkowego kopa w działaniu 🙂


• DLA KOGO JEST MARKETING ONLINE?

Historia zna przypadki marketerów z różnych środowisk, o różnym wyglądzie, aparycji itd. Marketing jest rzeczą, którą można się nauczyć i polepszać z dnia na dzień. Jeżeli masz wadę wymowy, jesteś gruby, jesteś z małej miejscowości, masz kompleksy lub w siebie nie wierzysz – to nie ma znaczenia. Nie tacy zaczynali i dochodzili do wyników o których większość może tylko marzyć. Każdy ma swoją grupę odbiorców, która będzie się z nim utożsamiała i łapała, miała wspólny metaprogram oraz tunel komunikacyjny. Nic się nie martw! Zacznij działać konsekwentnie i czekaj na rezultaty.


• OD CZEGO ZACZĄĆ MARKETING?

Od prawdy. Napisz na swoich social media, że zaczynasz taką, a taką przygodę, że jak ktoś jest ciekawy niech obserwuje, że będziesz publikował posty itd. Pokaż jak wpłacasz do programu pieniądze i ile, pokaż jak się nalicza, pokaż jak wypłacasz, wrzucaj screenshoty, filmiki. Pokazuj ludziom prawdę i to co robisz – to tyle. Postaw bloga takiego prostego i taniego jak ja mam, zacznij nagrywać video, twórz tresci, bądź kreatywny i wytrwały itd.


• PO CO NAGRYWAĆ VIDEO?

W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo leniwi. Czytają tylko pierwsze kilka słów, sam nagłówek lub 15 sekund treści. Obraz mówi tyle co 1000 słów, a video tyle co 1000 obrazów. Obecnie mamy erę filmów video, youtube, instagram, facebook – każdy stawia na video. Każdemu się je wygodniej ogląda, szybciej itd. Przez video przekażesz emocje, reakcje, zaciekawisz. Video jest obowiązkowe! Pamiętaj, że każdy nagrany film to narzędzie, które się skaluje i pracuje pasywnie dla Ciebie. Jeden wrzucony film na youtube może znaleźć kiedyś jakiegoś widza, który się nim zaciekawi i postanowi dołączyć do Twojego biznesu.


• KIM SIĘ INSPIROWAĆ? 

Jeżeli Ci pasuje… Możesz np. mną 🙂 Wszystko co robię w social media to marketing. Nie wrzucam czegoś jeżeli na tym nie zarobię. Nie tracę czasu na bzdurne publikowanie fotek, lajki mi nie płacą. Zawsze mam w tym jakiś cel i Ty też powinieneś!


• DLACZEGO LIFESTYLE MARKETING JEST NAJLEPSZY? 

W chwili obecnej ludzie bardzo lubią oglądać innych w internecie. To nie jest tak, że dopiero teraz nasze społeczeństwo odkryło takie swoje hobby. Pamiętasz programy reality show? Uwielbiamy oglądać co u innych. Czemu? Ponieważ życie większości ludzi nie jest fajne. Nie jest ciekawe. Brak w nim emocji i samego ŻYCIA. Lifestyle marketing polega na tym, że wrzucasz w kontrolowany sposób (to co uważasz za słuszne) rzeczy do internetu na social media (np. relacja insta story). Pokazujesz ciekawe aspekty, wesołe, fajne i co jakiś czas wrzucasz reklamę swojego biznesu. Najlepsze proporcje wszechświata to 20% / 80% (zasada Pareto). 80% to lifestyle i Twoje życie, a 20% to reklama. Ludzie są przyzwyczajeni do reklam i to w nawet większych proporcjach, chociażby podczas oglądania reklam w telewizji czy kinie.

Co jeżeli Twoje życie nie jest ciekawe i nie masz co pokazywać? Na to pytanie odpowiedz sobie sam – może czas coś zmienić?


• DLACZEGO NIE ZROBISZ BIZNESU ZE ZNAJOMYMI?

Jak poradzić sobie z trudnymi rozmówcami? Jak używać kontrargumentów, z kim rozmawiać a z kim nie? Jak prowadzić marketing internetowy – 11 minut konkretów.


• DLACZEGO BUDOWANIE STRUKTURY SPRZEDAŻY JEST FAJNE?

Wiesz dlaczego bogaci są bogaci, a biedni biedni? Bogaci tworzą sieci i kupują swój czas, a biedni zamieniają swój czas na pieniądze w pracy. Jeżeli pracujesz na etacie to nie masz czasu zarabiać pieniędzy, ponieważ większość swojego dnia poświęcasz na nabijanie kasy do kieszeni szefa. Struktury sprzedaży w internecie są jak biznes, jak aktywa = pracują na Ciebie 24/7. Musisz zadać sobie pytanie czy z wolniejszymi efektami, opóźnionymi w efektach chcesz inwestować swój czas w budowanie pasywnych biznesów, które będą na Ciebie pracowały podczas kiedy Ty śpisz, czy chcesz mieć wypłatę na koniec miesiąca, która ciągle będzie ekwiwalentem Twojego poświęconego czasu. Chodzi mi tutaj o to, że np. na początku i na koniec roku pracując taką samą ilość godzin zarobisz taką samą sumę pieniędzy dla szefa i za to dostaniesz swoją „pensję”.  Bądź niezależny, albo bądź niewolnikiem.


• DLACZEGO WARTO ROBIĆ MARKETING?

Najwięcej na świecie płaci parę sektorów i jednym z nich jest tzw. „public speaking”. Jeżeli umiesz robić to, czego inni się boją lub wstydzą to będziesz miał rezultaty inne od wszystkich. Jeżeli umiesz pokazać swoją twarz publicznie, pokonać strach, wstyd i ocenę innych. Potrafisz skupić się na swoim celu i go realizować konsekwentnie będąc zdyscyplinowanym to na pewno osiągniesz swój cel. Jest to pewniak, ponieważ konkurencja jest niewielka, a wręcz znikoma. Mało jest osób, które pociągną marketing online, a na minusy „sławy” w internecie po prostu nie będą zwracały uwagi. Jest kawałek tortu do zgarnięcia – pytanie, kto po niego sięgnie? 🙂


• CO ZROBIĆ JEŻELI KTOŚ NAZYWA CIĘ OSZUSTEM?


• KIM SIĘ STANĘ? CO TO ZNACZY BYĆ MARKETEREM ONLINE?

Zrozumiesz parę rzeczy, że internet można wykorzystywać w nowy sposób – do zarabiania online. Posty w social media nie będą sprzedawaniem siebie za lajki, a za pieniądze, jak znane osobistości. Marketer online to ktoś kto nie wstydzi i nie boi się robić rzeczy, których inni by nie zrobili ze względu na swoją wygodę i błędne przekonania. Ktoś kto buduje sieci sprzedaży, pokazuje innym jak zyskać czas i pieniądze, zarabia pasywnie i może pracować z każdego miejsca na świecie – jest niezależny!


• PRACOWAĆ W TELEWIZJI CZY BYĆ JAK TELEWIZJA I ZARABIAĆ NA REKLAMIE?

Pamiętaj, jest takie mądre powiedzenie – zarabia ten kto pisze książki, a nie je czyta. Nie neguję tutaj czytania, aczkolwiek popatrz, że możesz być jak telewizja, czyli uwagę i czas ludzi monetyzować i zamieniać na wypłatę dla siebie poprzez dodawanie do swojego życia reklam lub możesz oglądać jak zarabiają inni. To, że Twój wujek lub ciocia nie są zainteresowani tym co masz w swojej ofercie to nie znaczy, że cały świat taki jest. Twoja grupa docelowa na pewno nie jest w gronie Twoich bliskich znajomych lub rodziny – z nimi najlepiej wychodzi się na zdjęciach.