Jak kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty? 

LINK DO REJESTRACJI W GIEŁDZIE BITBAY

Po pierwsze, żeby kupić Bitcoin lub inną kryptowalutę musisz otworzyć konto na giełdzie kryptowalut. Ja osobiście używam bezpiecznej, polskiej giełdy – BitBay. Obecnie jest w czołówce światowych giełd pod względem całkowitego obrotu. Obecnie na tej giełdzie możesz kupić najlepsze kryptowaluty takie jak: Bitcoin, Ethereum, Lisk, Game, Bitcoin Cash, Litecoin oraz Dash. Oferta ma się poszerzać wraz z rozwojem firmy. Jeżeli chcesz kupić inne kryptowaluty, tzw. shitcoiny musisz poszukać innej giełdy na którą przelejesz krypto z Bitbay!

Po założeniu oraz aktywacji konta, musisz podać dane osobowe – tak jak w banku. Wymagają tego polskie przepisy. Wszystko jest tak proste jak zakładanie konta na facebooku. W celu kupna swoich pierwszych kryptowalut przelej pieniądze ze swojego banku na swój rachunek na koncie BitBay. Do wyboru są trzy rodzaje płatności: przekaz pocztowy, przelew bankowy lub wpłata w żabce. Tak! W markecie żabka :). Jeżeli wybrałeś przelew bankowy tak jak ja to wysyłając pieniądze rano będziesz miał je pod wieczór na BitBay. Jeżeli wieczorem – kasa dojdzie na drugi dzień około godziny 11:00, ale wszystko zależy od Twojego banku. Pamiętaj o tytule przelewu „inwestycja w kryptowaluty”.

Dane do przelewu znajdziesz w prawym menu, klikasz zakładkę portfele, wybierasz np. PLN i po prawej stronie masz metody płatności. Klikasz np. przelew bankowy i pojawią Ci się dane do przelewu. Przelewasz dowolną kwotę, jaką uważasz za słuszną. U mnie te kwoty idą już w tysiącach PLN. Giełda BitBay to polski kapitał, jest bezpieczna i legalna!

Jak zaksięgowały Ci się środki na giełdzie kryptowalut BitBay to dostaniesz maila z informacją.

Jeżeli chcesz założyć darmowe konto na BitBay to wejdź przez ten link.

Jak kupić kryptowaluty na BitBay za PLN?

Zaloguj się na giełdę BitBay. Bitcoina i inne kryptowaluty możesz kupić również na innych giełdach, ale zaczynając swoją przygodę krypto najszybciej i najtaniej jest to zrobić właśnie na tej giełdzie. Następnie w celu dalszego handlu na przykład na różnych altcoinach lub shitcoinach możesz przelać Bitcoiny na inną giełdę np. poloniex, binance itd.

Następnie pokaże Ci się takie okno jak poniżej. Każdy element opisany został cyfrą i poniżej jest legenda, co dokładnie oznacza oraz do czego będzie Ci potrzebny.

 1. Na tej liście masz pokazane ostatnie transakcje na danej parze w tym wypadku BTC/PLN (Bitcoin do Złotówki)
 2. W polu numer 2 wybierasz: Kurs PLN (po jakim chcesz kupić), Ilość BTC (lub innej waluty) lub możesz po prostu wybrać wartość transakcji w złotówkach (np. za 1000 zł). Dane możesz wpisać ręcznie lub po kliknięciu w daną ofertę w polu 5 i 6 cena czy ilość sama się wypełni.
 3. Na górze strony masz wykres. Możesz go dowolnie modyfikować. Na screenie mamy wybrany wykres dzienny, ale może także zobaczyć jak kurs zmieniał się na świeczkach 5-minutowych czy tygodniowym. Do wyboru masz wiele interwałów czasowych, które w zupełności wystarczą największemu fanowi analizy technicznej.
 4. Pod „czwórką” masz podany spread czyli odległość pomiędzy najlepszą ofertą sprzedaży a ofertą kupna. W tym wypadku wynosi on 6,98 zł. (czyli 16499,99-16493)
 5. To tabela wszystkich zleceń kupna, które oczekują na realizację. Potocznie jest to strona BID.
 6. Analogicznie wygląda sytuacja tutaj tylko, że są to zlecenia sprzedających Bitcoina czyli strona ASK.

Po wypełnieniu oferty w punkcie 2 klikasz przycisk KUP. Przy wykonaniu swojej pierwszej transakcji zalecam użycie panelu SZYBKA TRANSAKCJA. Wybierz tak jak poniżej.

W polu „CHCE SZYBKO KUPIĆ” wpisuje po prostu ilość BTC, którą chce kupić lub kwotę jaką chce wydać w PLN. Nasze zlecenie zostanie zrealizowane po stronie ASK i drugą stroną naszej transakcji będą zlecenia oczekujące w arkuszu zleceń po stronie ASK.

Na giełdzie BitBay obowiązują 2 prowizje od transakcji: TAKER i MAKER. Szczegółowa tabela opłat i prowizji w zależności od wykonywanego obrotu znajduje się TUTAJ.

 • TAKER to osoba, która „bierze płynność z rynku” czyli chce jak najszybciej zrealizować swoje zlecenie. W przypadku kupna będzie to zrealizowanie zlecenia po stronie ASK (zlecenie sprzedaży zostanie zrealizowany po stronie BID). Każda transakcja „CHCE SZYBKO KUPIĆ” odbywa się w systemie TAKER i pobierana za nią opłata 0,43% wartości transakcji w złotych (lub mniej kiedy wykonujemy większy obrót-szczegóły znajdzie w podanej wyżej tabeli).
 • MAKER to osoba „dająca płynność na rynek” czyli zlecenie oczekujące na realizację w arkuszu. W tym wypadku ustawiamy zlecenie bierne po jednej z cen dostępnych po stronie BID (jeżeli chcemy kupić) lub po stronie ASK (jeżeli sprzedajemy swoje BTC). W zamian za czas oczekiwania (zlecenie równie dobrze może nie zostać zrealizowane, kiedy kurs nie dojdzie do naszego limitu ceny) giełda pobiera od nas niższą prowizję – 0,3%(lub mniej, kiedy wykonujemy większe obroty).

Są to podstawowe funkcje BitBay. Większość giełd wygląda podobnie, więc jeżeli poradzi sobie z handlowanie na BitBay to uda Ci się to także, gdzie indziej. Jeżeli nie masz jeszcze konta a chciałbyś zacząć zarabiać na kryptowalutach to otwórz je, rejestrując się z tego linku www.karol-bitbay.pl

Największa polska giełda kryptowalut

Dzięki BitBay możesz wypłacać BitCoin z każdego bankomatu (w lokalnej walucie) na świecie!

Portfele do zakupu, przechowywania, handlowania, wypłacania i przesyłania BitCoin oraz innych kryptowalut
(Ethereum, Lisk, LiteCoin) będą Ci potrzebne przy prowadzeniu biznesu w internecie.

Kupuj BitCoin, ETHEREUM, LiteCoin i LISK bezpiecznie na polskiej giełdzie kryptowalut.

Dlaczego warto mieć konto w BitBay?

Z możliwością bezpośredniego zakupu BTC, ETH, LSK, LTC tradycyjnym przelewem bankowym

 • Wymieniaj walutę po korzystnych kursach od innych użytkowników
 • Brak opłat za prowadzenie konta – konto za 0 zł
 • Szybkie wpłaty i wypłaty – gdzie i jak chcesz
 • 8 różnych cyfrowych walut – kup je wszystkie
 • Uzyskujesz dostęp do giełdy, kantoru, portfeli walutowych i inwestycji

Otwórz i przetestuj  konto w portalu BitBay